Scarica adesso gratuitamente l’APP nel App Store (iOS) e in GooglePlay (Android) con immediato accesso a tutti i podcast culturali di RADIO PETRUSKA creati finora, e a quelli che verranno prodotti in futuro.
close ×
+

 

“The Creativity of The Actor“ – Materclass Markus Zohner | Patrizia Barbuiani in Istanbul

Master Class Markus Zohner

"The Creativity of The Actor“ – Materclass Markus Zohner | Patrizia Barbuiani in Istanbul

29/03/2014 Istanbul, TUR

Details

Time : 10:00
Venue : Doğaçlama Tiyatro

 

DOĞAÇLAMA TİYATRO ve TİYATRODA YARATICILIKMarkus Zohner’den Profesyonel Sanatçı ve Yönetmenler için “Master Class”
Tiyatroda doğaçlama teknikleri kullanılarak, katılımcılar yaratıcılıkları geliştirilerek sihirli bir dünyaya yönlendirileceklerdir. Doğaçlama ve oyunlarla, sahnenin ve hikayelerin geliştirilmesi sağlanacak. Katılımcılar anlatının temel kuralları ile tüm parçaların, bütüne nasıl dönüştüğünü öğrenecekler. 

Sanatçıları ve seyirciyi eğlendirdiği gibi aynı zamanda geliştiren, özel Tiyatro doğaçlama teknikleri kullanılacaktır.

Oyuncunun kendi hayal gücünden sahneler ve hikayeler geliştirecek, tamamen hayal gücünden yaratılan fantastik bir dünyayı keşfedeceklerdir. İnsansı her his fiziksel temelledir ve her his insan vücudunda bir reaksiyonu provoke eder. Dürtüler duyguları yönetir, duygularsa harekete geçmemizi sağlar…. tiyatral bir ifade oluşur. Workshop algılama, ritim, vücut farkındalığı, enerji, uzay, zaman ve takım çalışması hakkında egzersizler içermektedir.

Katılımcıların kişisel hayal güçleri, tiyatral materyalin geliştirilmesi amacıyla, uyarılacaktır.
Katılımcılar tiyatral karekterlerin içsel mantığına bir bakış kazanacaklar, yapısallığı, sahnenin, hikayenin ve oyunların öyküselliğini keşfedeceklerdir.

Workshop’ın Ana Temaları:
– İmgeleme
– Vücut
– Ses
– Takım Çalışması
– Kişisel, iki kişi, üç kişi ve bir grup olarak sahne ve hikayenin keşfi
– Enerji
– Uzay
– Zaman
– İmgeleri ve temaları keşfetme
– Partnerlerle çalışma

Dünyaca ünlü tiyatro ve düşün adamı, yönetmen Markus Zohner & Patrizia Barbuiani, İsviçrede kurduğu Doğaçlama Tiyatro okulunda kullandığı teknikleri Türk Oyuncu ve Yönetmenlerle paylaşacak.

Ataşehir belediyesinin düzenlediği 5. Ataşehir Uluslararası Tiaytro festivalinde 27 Mart tarihinde “Odesia” adlı oyunla sahneye çıkacak olan ünlü oyuncu, yönetmen ertesi gün kendi tekniğini kapsayan çalışmayı masterclass üzerinden anlatacaktır.

28-29 Mart Tarihlerinde İstanbul’da Katılımcıların bizlere şahsen başvurması ve açılacak sınıflar için kayıt yaptırması gerekmektedir. Etkinlik iki gün sürecek ve kayıtlar sınırlıdır.

NOT: Masterclass olduğu için profesyonel oyuncular ve yönetmenlere açık bir etkinliktir.

 

Skip to toolbar